محل تبلیغات شما

امیر المؤمنین(ع)فرمودند:

از تورات دوازده آیه انتخاب کردم پس به عربی ترجمه کردم و هر روز سه مرتبه در آن تأمل میکنم:

1.ای فرزند آدم!از هیچ سلطانی نترس تا زمانی که سلطنت من بر تو باقی است و سلطنت من بر تو همیشگی است.

2.ای فرزند آدم!با احدی انس نگیر تا زمانی که مرا می یابی پس هرگاه مرا بخواهی مرا می یابی و خزائن من سرشار است.

3.ای فرزند آدم!با احدی انس نگیر تا زمانی که مرا می یابی پس هرگاه مرا بخواهی به تو نزدیک و با تو مهربانم!

​​​​​4. ای فرزند آدم!قطعا من تو را دوست دارم پس تو هم مرا دوست بدار!

​​​​​​5.ای فرزند آدم!تا زمانی که از صراط عبور نکرده ای از قهرمن ایمن مباش!​

6. ای فرزند آدم!همه چیز را برای تو آفریدم و تورا برای خودم آفریدم و تو از من می گریزی؟

7.ای​​​​​​ فرزند آدم!تو را از خاک سپس از نطفه سپس از مضغه آفریدم و در خلقت تو در نماندم آیا در فراهم کردن روزی تو در می مانم؟

8.ای​​​​​​ فرزند آدم!آیا به خاطر نفس ات بر من غضب میکنی و بر نفس ات به خاطر من غضب نمیکنی؟

9.ای​​​​​​ فرزند آدم!تکالیف من بر عهده توست و روزی تو بر عهده من است پس اگر تو در تکالیف مرا مخالفت کنی،من در روزی تو،تو را مخالفت نمیکنم!

10.ای​​​​​ فرزند آدم!همه تو را برای خودشان میخواهند و من تو را برای خودت پس از من مگریز!

11.ای​​​​​ فرزند آدم!روزی فردا را از من طلب نکن همانطور که من عمل فردا را از تو نمی طلبم!

12.ای​​​​​ فرزند آدم! اگر به آنچه قسمت تو کردم راضی شوی، روح و جسمت را آسوده کرده ای و تو ستوده باشی و اگر به آنچه قسمت تو کردم راضی نشوی دنیا را بر سرت مسلط میکنم تا چون آهوی بیابان به دنبالش بدوی و جز به مقدار روزی نیابی و نکوهش گردی

منبع:کتاب​​​​ مواعظ العددیه از آیت الله مشکینی

پ.ن. عجیب این جملات حالِ منو خوب کرد امیدوارم حالِ شما رو هم خوب کرده باشه

129 همین که گذر کنی ینی تلاش واسه قوی شدن

128سرزنش انسانهای خودپرست

127دوازده آیه از تورات

تو ,فرزند ,آدم ,ای ,مرا ,پس ,فرزند آدم ,ای فرزند ,تو را ,تا زمانی ,زمانی که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها